МОНТАЖА НА МОТОР HYUNDAI 21930-2B900

Краток опис:

Oe код: 21930-2B900 21930-2B500 21930-2B000 21930-2B601
 
МАРКА: HRP
МОДЕЛ: HP-HY1091
OEM: 21930-2B900
СОДРЖИ ЗА: ДЕДО ФЕ (СМ) 06-10
КИА СОРЕНТО
DESC: МОНТАЖА НА МОТОР-RR
ГАРАНЦИЈА: ЕДНА ГОДИНА ИЛИ 50000КМ
ПРИМЕРОЦИ: ПРИФАТИ
ПЛАЌАЊЕ: T/T,WESTREN UNION,L/C,PAYPAL
ПАКЕТ: МАРКА HRP, НРУТРАЛ ИЛИ МАРКА НА КЛИЕНТ
MOQ: 10 ЕЕЗ


Детали за производот

Ознаки на производиДржачи за мотор Тие обично се направени од метал и гума.Металот се користи за да може да ја издржи силата и вртежниот момент што ги создава моторот, а гумата се користи за апсорбирање и придушување на вибрациите.

целата природна гума е од Тајланд.Сите формулации на гума се произведени според специфични спецификации за цврстина и големини за да ги задоволат барањата за примена на возилото за да обезбедат добра цврстина на истегнување, цврстина на кинење, отпорност на триење и отпорност на стареење за да се обезбеди максимален работен век и перформанси.

хидрауличната монтажа е произведена од напредната светска опрема за полнење масло. Покрај тоа што го обезбедуваме дизајнот ист како оригиналот, нашиот квалитет е споредлив со оригиналните делови.

гумата за монтирање на потпора е од Тајланд, има околу 60% природна гума. Лежиштето користи кинеско лежиште.Погрижете се автомобилот да има совршена мазност на управувањето и брза брзина на одговор.

Мотор нога лепак е главно фиксна апсорпција на шок, главно рече торзија држач!Заградата за вртежен момент е еден вид прицврстувач на моторот, кој генерално е поврзан со моторот на предната оска на каросеријата на автомобилот

Држачот е поделен на два вида: едниот е торзиониот држач, а другиот е лепак за стапало на моторот.Функцијата на лепилото за стапало на моторот е главно да ја поправи апсорпцијата на ударите.
Држачот за вртежен момент е еден вид прицврстувач на моторот, кој генерално е поврзан со моторот на предната оска на каросеријата на автомобилот.
Се разликува од обичниот лепак за стапала на моторот по тоа што директно на дното на моторот е поставен гумен столб, додека торзиониот држач е поставен на страната на моторот во форма на железна шипка.Исто така, ќе има лепак за торзиона заграда на торзиониот држач, игра улога на апсорпција на шок.
片头1  • Претходно:
  • Следно:

  • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја