MONTIMI NË MOTORIN HYUNDAI 21811-2B000

Përshkrim i shkurtër:

Kodi Oe: 21811-2B000 21812-2B100 21810-2P100 21810-2P000
  21810-3J100      
MARKA: HRP
MODELI: HP-HY1089
OEM: 21811-2B000
PËRSHTATUR PËR: Santa FE (CM) 06-09
IX55 07-13
KIA SORENTO
DESC: MONTIMI I MOTORIT
GARANCI: NJË VIT OSE 50000 KM
MOSTRA: PRANOJ
PAGESA: T/T,WESTREN UNION,L/C,PAYPAL
PAKETA: MARKA HRP, NRUTRALE OSE MARKA E KLIENTIT
MOQ: 10 copë


Detajet e produktit

Etiketat e produktit


Montimet e motorit Zakonisht janë bërë prej metali dhe gome.Metali përdoret për të qenë në gjendje të përballojë forcën dhe çift rrotullues të gjeneruar nga motori, dhe goma përdoret për të thithur dhe për të zbutur dridhjet.

e gjitha gome natyrale eshte nga Tajlanda.Të gjitha formulimet e gomave prodhohen sipas specifikimeve dhe madhësive specifike të fortësisë për të përmbushur kërkesat e aplikimit të automjetit për të siguruar forcë të mirë në tërheqje, rezistencë ndaj grisjes, rezistencë ndaj gërryerjes dhe rezistencë ndaj plakjes për të siguruar jetëgjatësi maksimale dhe performancë.

montimet hidraulike prodhohen nga pajisjet e përparuara të mbushjes së vajit në botë. Përveç sigurimit të dizajnit të njëjtë me origjinalin, cilësia jonë është e krahasueshme me pjesët origjinale.

goma e montimit me strut është nga Tajlanda, me rreth 60% gome natyrale. Kushineta përdor kushinetën e sipërme të Kinës.Sigurohuni që makina të ketë një butësi të përsosur drejtimi dhe shpejtësi të shpejtë reagimi.

Ngjitësja e këmbëve të motorit është kryesisht fikse e thithjes së goditjeve, kryesisht tha se kllapa rrotulluese!Kllapa e rrotullimit është një lloj fiksuesi i motorit, i cili zakonisht lidhet me motorin në boshtin e përparmë të trupit të automobilit

Kllapa ndahet në dy lloje: njëra është kllapa rrotulluese dhe tjetra është ngjitësi i këmbës së motorit.Funksioni i ngjitësit të këmbës së motorit është kryesisht të rregullojë thithjen e goditjeve.
Kllapa e rrotullimit është një lloj fiksuesi i motorit, i cili zakonisht lidhet me motorin në boshtin e përparmë të trupit të automobilit.
Ai ndryshon nga ngjitësi i zakonshëm i këmbës së motorit në atë që një skelë gome është montuar drejtpërdrejt në pjesën e poshtme të motorit, ndërsa kllapa rrotulluese është montuar në anën e motorit në formën e një shufre hekuri.Do të ketë gjithashtu një ngjitës të kllapës rrotulluese në kllapa rrotulluese, të luajë rolin e thithjes së goditjes.
片头1  • E mëparshme:
  • Tjetër:

  • Shkruani mesazhin tuaj këtu dhe na dërgoni